קומפיו דיפו

03-6422288


מרכז שוסטר, רמת אביב ג

 ראה מפת הגעה >>

שעות פעילות:

א'-ה': 10:00-19:00
ו' וערבי חג: 10:00-14:00


הרשמה לניוזלטר

* שם:
* אימייל:
Captcha
מערכת ענן

חשבת פעם איזה כיף יהיה אם לא תצטרך להתעסק עם הארד דיסק שאולי ישרף, יפל, ינזק, יפסיק לעבוד,

חס וחלילה מכל סיבה מוזרה שהיא? ובכלל שיהיה מאוד נחמד אם תוכל לשתף קבצים בשניות עם משפחה בחו"ל או אנשי עסקים? או שתהיה לך זמינות בכל מקום לקבצים החשובים שלך, כל עוד יש שם אינטרנט? אז בשבילך המציאו את מערכת ענן.

מערכת ענן היא מערכת אשר בעצם נמצאת על שרתים בעולם שם,

מאוחסן מידע ברמת אבטחה גבוהה מאוד. המידע שמאוחסן על השרתים שייך למאות אלפי משתמשים אשר לכל אחד מהם נפח שימוש מוקצה מראש, אם בחינם או בתשלום. המערכת באה לייצר מצב של נגישות תמידית למידע שלך בכל מקום בו יש לך גישה לאינטרנט. כך אתה יכול לשתף את המידע עם קולגות או משפחה, להעביר מידע חשוב במהירות גבוהה ובנפח גבוהה. היתרון הגדול הנוסף הוא החיסכון בנפח אשר ימצא בשימוש אצלך בהארד דיסק, ככל שההארד דיסק שלך יהיה ריק יותר כך המחשב שלך יעבוד מהר יותר.

מערכת ענן מופעלת על ידי מספר רב של חברות,

כל אחת מציעה מקום אחסון, אבל לא תמיד באותם הנפחים, לכל אחת מחירים שונים ורמות איחסון שונות, מה שכן הוא שכל חברה מציע נפח חינם מקסימלי, כך תוכלו למצוא חברות רבות שמציעות נפח ממוצע מקסימלי של שני גיגה בחינם, מעבר לכך תאלצו לשלם סכום חודשי או סכום חד פעמי שנתי. כמובן שהכל תלוי בנפח המידע שעליכם להעביר. כל מערכת כזו פועלת בצורה מאוד דומה.

ניקח לדוגמא את חברת "דרופ בוקס",

מערכת הענן של החברה פועלת כמו תיקיה רגילה במחשב הפרטי שלך, אתה מוריד את ההתקנה שהחברה מציעה לך, לאחר ההתקנה מופיעה לך על המחשב תיקיה עם שם החברה, כל מסמך, תמונה, תוכנה וכו' שתרצה להעלות לשרת הענן אתה פשוט מאוד גורר אל תוך התיקיה, לאחר מס שניות עיבוד מה שהעברת יופיע בתיקיה. החברה הנזכרת מעלה מתחייבת שאם תמחק חומרים מהתיקיה הם לא יחשבו לאחר מכן כמקום שנתפס לך בתיקיה, כלומר אם הגבל הנפח שלך היא שני גיגה והעלת מסמך בגודל מאה קילו בייט ולאחר מכן הורדת אותו, המערכת תחשב את נפח האיחסון כמו שהיה לפני המסמך, משמע שני גיגה פנוי.

לחברות רבות אחרות יש מערכות כאלו ולא תמיד הן רק למסמכים אות תמונות, לפעמים המערכות הן רק ליישומים משותפים בין מכשירים, כמו מערכת הiCloud של אפל שבה ניתן לסנכרן בחינם רק את היומן ואנשי הקשר שלך ממכשיר האייפון, אייפוד או איי פאד.


| מערכת ענן || מצלמה נסתרת בבית || מצלמות זעירות |
בנייה וקידום אתרים אינטראקטיב